پاور یونیت هیدرولیک، یونیت هیدرولیک، پاور پک هیدرولیک 

یونیت هیدرولیک. یک مجموعه مستقل است که تمام قطعات مورد نیاز برای راه‌اندازی یک سیستم هیدرولیک را در خود جای داده است. سیستمی که از هیدرولیک استفاده می‌کند، انرژی را از طریق سیال منتقل می‌کند. انرژی موجود در سیال برای ایجاد حرکت خطی یا چرخشی یا ایجاد نیرو استفاده می‌شود. عملکرد سیستم‌های هیدرولیک می‌تواند از نسبتا ساده تا بسیار پیچیده باشد.

یونیت هیدرولیک استاندارد

یونیت هیدرولیک شما در این مجموعه. طبق نیاز سیستم هیدرولیک شما، زیر نظر کارشناسان متخصص، طراحی و به دست استادان ماشینکار و جوشکار ساخته خواهد شد. در این مجموعه تمامی استانداردهای ساخت منطبق با ISO – 3320 & 6020 رعایت خواهد شد. با تضمین اصالت برند قطعات خیالتان را آسوده خواهیم کرد. و با مناسب‌ترین قیمت و کمترین زمان بر اساس لیست سفارشات مجموعه، آماده و تقدیم شما عزیزان خواهیم کرد.

رضایت 100 درصدی مشتریان عزیز ما، در ساخت و پشتیبانی فروش بیش از 8100 یونیت هیدرولیک و تعمیرات و بازسازی بیش از 1700 یونیت هیدرولیک، طی 12 سال گذشته یکی از بزرگترین افتخارات مجموعه فنی مهندسی سماهیدرو است. به آن میبالیم و همیشه سعی بر آن داریم، تا کیفیت قطعات و روش‌های ساخت را به بهترین شکل ممکن ارتقا دهیم.

با سفارش ساخت یونیت‌های هیدرولیک به مجموعه فنی مهندسی سماهیدرو می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

 • مشاوره صحیح به مشتریان برای ساخت یونیت هیدرولیک
 • ساخت استاندارد مطابق با نیاز سیستم هیدرولیک شما
 • انتخاب درست قطعات و لوازم مورد نیاز سیستم شما
 • استفاده از قطعات و لوازم هیدرولیک با کیفیت و اصل
 • قیمت مناسب با توجه به انتخاب نوع برند قطعات و لوازم
 • عملکردی استاندارد و بی‌نظیر بعد از راه‌اندازی سیستم
 • پشتیبانی یونیت هیدرولیک فروخته شده تا راه‌اندازی آن
 • خدمات پس از فروش مادام العمر بی‌نظیر برای مشتریان عزیز

برای اطمینان از اینکه ما فقط یک فروشگاه و واسطه نیستیم، می‌توانید در ساعات کاری و بدون هماهنگی قبلی از کارگاه ساخت سماهیدرو دیدن کنید!

مجموعه فنی و مهندسی سماهیدرو

یونیت هیدرولیک مدل‌های ساخت

یونیت هیدرولیک SHP10 - یونیت هیدرولیک 10 لیتری

یونیت هیدرولیک SHP10

 

پمپ 0.5 الی 3 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP20 - یونیت هیدرولیک 20 لیتری

یونیت هیدرولیک SHP20

 

پمپ 3 الی 6 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP30 - پاور یونیت 30 لیتری

یونیت هیدرولیک SHP30

 

پمپ 6 الی 9 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP40 - پاور یونیت هیدرولیک 40 لیتری

یونیت هیدرولیک SHP40

 

پمپ 10 الی 12 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP50 یونیت هیدرولیک 50 لیتر

یونیت هیدرولیک SHP50

 

پمپ 12 الی 16 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP60 - یونیت هیدرولیک 60 لیتر

یونیت هیدرولیک SHP60

 

پمپ 16 الی 19 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP80 پاوریونیت هیدرولیک 80 لیتر

یونیت هیدرولیک SHP80

 

پمپ 20 الی 27 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP100 پوریونیت هیدرولیک 100 لیتری

یونیت هیدرولیک SHP100

 

پمپ 27 الی 32 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP120 پاوریونیت هیدرولیک 120 لیتری

یونیت هیدرولیک SHP120

 

پمپ 32 الی 40 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP150 پاوریونیت هیدرولیک 150 لیتر

یونیت هیدرولیک SHP150

 

پمپ 40 الی 50 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP180 یونیت هیدرولیک 180 لیتری

یونیت هیدرولیک SHP180

 

پمپ 50 الی 60 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP200 پاوریونیت هیدرولیک 200 لیتری

یونیت هیدرولیک SHP200

 

پمپ 60 الی 65 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP250 پاور یونیت هیدرولیک 250 لیتری

یونیت هیدرولیک SHP250

 

پمپ 65 الی 80 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP300 یونیت هیدرولیک 300 لیتر

یونیت هیدرولیک SHP300

 

پمپ 80 الی 100 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP400 پاور یونیت هیدرولیک 400 لیتری

یونیت هیدرولیک SHP400

 

پمپ 100 الی 130 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP500 پاور یونیت هیدرولیک 500 لیتری

یونیت هیدرولیک SHP500

 

پمپ 130 الی 170 لیتر

_
یونیت هیدرولیک SHP-OU یونیت هیدرولیک سفارشی

یونیت هیدرولیک SHP-OU

 

ساخت سفارشی بدون محدودیت

_
یونیت روغن کاری SHP-LU 2 لیتری

یونیت روغن کاری SHP-LU

 

2 لیتری و 4 لیتری

_
یونیت هیدرولیک موتور بنزینی SHP-GE

یونیت موتور بنزینی SHP-GE

 

با هر مقدار دبی پمپ

_
یونیت هیدرولیک موتور دیزل SHP-DE

یونیت موتور دیزلی SHP-DE

 

با هر مقدار دبی پمپ

_

در جستجوی یک یونیت هیدرولیک استاندارد هستید، همین الان با ما تماس بگیرید تا بیشتر در مورد آن صحبت کنیم. انتخاب سماهیدرو: مشاوره صحیح، طراحی استاندارد، اصالت برند، ساخت با کیفیت، قیمت مناسب، و متریال استاندارد، را یکجا انتخاب کرده‌اید. ما از مشاوره در طراحی سیستم هیدرولیک تا راه‌اندازی آن با ادغام علم و تجربه در کنار شما عزیزان هستیم.

چرا سفارش ساخت یونیت هیدرولیک به سماهیدرو؟

ما به عنوان یک تولید کننده و سازنده ماشین‌آلات صنعتی می‌دانیم، با انتخاب درست و استاندارد قطعات و لوازم و راه اندازی صحیح یک سیستم می‌توانیم بهترین راندمان تولید را از دستگاه گرفته و سود حاصل از انجام را، افزایش دهیم. یک تولید کننده می‌بایست فقط به تولید و افزایش سود خود متمرکز شده و این کار هیچگاه با یک دستگاه معیوب، قدیمی و غیر استاندارد امکان‌پذیر نخواهد بود.

سفارشات ساخت در مجموعه سماهیدرو با یک سری قوانین و استانداردهایی ساخته می‌شود که مختص به مجموعه بوده و از دقیق شدن بر نحوه ساخت شرکت‌های بزرگی همچون Vickers – AtosParker بدست آمده است. ما با حداکثر امکانات موجود یک یونیت هیدرولیک استاندارد و در خور هزینه‌کرد مشتریانمان تقدیمشان می‌کنیم.

رعایت قوانین و نکاتی مهم در یونیت هیدرولیک استاندارد در سماهیدرو:

 1. چیدمان صحیح قطعات و جلوگیری از آسیب‌های دراز مدت
 2. انتخاب مخزن مناسب برای طراحی و چیدمان یونیت هیدرولیک
 3. انتخاب الکتروموتور با توان مناسب برای بهترین راندمان سیستم
 4. انتخاب قطعات و لوازم مناسب برای راه‌اندازی سیستم هیدرولیک
 5. لوله کشی فلزی و استفاده از متریال مناسب برای تحمل فشار بالا
 6. جوشکاری صحیح و استاندارد بر جداره بیرونی برای آب‌بندی مخازن
 7. استفاده از رنگ‌های پوششی متناسب با شرایط آب و هوایی محل نصب
 8. ضخامت ورق استاندارد برای ساخت بدنه مخازن یونیت هیدرولیک از 3 میلیمتر به بالا

از جمله قوانین و نکات مهمی است که در یک یونیت هیدرولیک باید توجه ویژه به آن داشت، تا مشتریان ما با توجه به پرداخت هزینه ساخت بتوانند سالیان متوالی از آن سود برده و درگیر تعمیرات آن نشوند.

امتیازی که به این مقاله می‌دهید چند ستاره است؟
برای ما مهم است که چه میزان رضایت دارید

مجموعه فنی و مهندسی سماهیدرو

یونیت هیدرولیک اطلاعات فنی

یونیت هیدرولیک یا پاورپک هیدرولیک کدام صحیح است؟

در صنعت هیدرولیک، یونیت هیدرولیک را با نام‌های گوناگونی می‌شناسند. که همه آنها اشاره به یک واحد را دارند. و آن مجموعه قطعات و لوازم، برای راه‌اندازی سیستم هیدرولیک، چیده شده بر روی یک مخزن سیال هیدرولیک است. پاورپک هیدرولیک، پاوریونیت هیدرولیک، یونیت پاور هیدرولیک و پک هیدرولیک از دیگر نام‌های مورد استفاده آن است. ولی بطور معمول با همان نام یونیت هیدرولیک در بازار شناخته و مرسوم است.

یونیت هیدرولیک چیست؟

مجموعه واحدی از قطعات و لوازمی که برای راه‌اندازی یک سیستم هیدرولیک در یک چیدمان استاندارد قرار می‌گیرد گویند. این قطعات شامل: مخزن سیال، محرک پمپ، پمپ هیدرولیک، شیرهای کنترلی، و لوازم مراقبت از سیستم است. که تمامی این قطعات و لوازم بر اساس نیاز سیستم هیدرولیک محاسبه و انتخاب می‌شود. هیچگاه یک یونیت هیدرولیک را نمی‌توانیم برای دو سیستم هیدرولیک با عملکرد متفاوت استفاده کنیم.

یونیت هیدرولیک چیست ساخت پاورپک هیدرولیک چگونه است

کاربرد یونیت هیدرولیک

در اجرای برنامه‌ای که نیاز به حرکت و یا جابجایی اجسام سنگین مانند، بلند کردن، کشیدن، فشردن. و یا حرکت دوار یا سیستمیک داشته باشد. یونیت هیدرولیک انتخاب مناسبی برای آن است. در واقع هر چیزی که نیاز به نیروی قدرتمند و به طور مکرر مورد استفاده قرار بگیرد. شما در بسیاری از امور روزانه می‌توانید یونیت‌های هیدرولیک را در حال انجام کار ببینید. آنها در روان کردن امور روزانه زندگی ما نقش پر رنگی را ایفا می‌کنند.

بعضی از این موارد عبارتند از

 1. نظامی
 2. صنعتی
 3. راه سازی
 4. کشاورزی
 5. پتروشیمی
 6. فولاد سازی
 7. خودرو سازی
 8. دریایی (فراساحل)

بخش‌های اصلی یک یونیت هیدرولیک

این مجموعه به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود

1. بخش مراقبت از سیال

آلوده شدن سیال هیدرولیک به ذرات گرد و غبار و ذرات جامد یکی از چالش‌های سیستم هیدرولیک است. از این رو مراقبت از آن باید همیشه مورد توجه قرار گیرد و همیشه در دستور کار قرار گیرد. ذرات معلق در هوا در زمان مکش و دهش سیال هیدرولیک. و یا قطعات ریز جدا شده از قطعات متحرک و استهلاکی سیستم و ته نشین شده در کف مخزن سیال. تمامی این موارد باید توسط فیلتر جدا و پاکسازی بطور مکرر انجام شود. پس مراقبت از آن امری ضروریست.

2. بخش تولید توان

چیدمان محرک، پمپ و شیرآلات بر روی یونیت هیدرولیک برای تولید توان مورد نیاز سیستم هیدرولیک است. پمپ هیدرولیک با به جریان انداختن سیال هیدرولیک باعث تولید جریان در یونیت هیدرولیک و در آخر تولید توان می‌شود. و توان محرک آن نیز نقش اصلی در تولید مقدار توان مورد نیاز است. که تمامی این موارد بستگی به نیاز سیستم هیدرولیک و انتخاب پمپ هیدرولیک دارد.

3. بخش کنترل توان

در یونیت هیدرولیک تا زمانی که مانعی در مسیر جریان سیال قرار نگیرد افزایش توان نداریم. ولی با قرار دادن شیر کنترل فشار می‌توانیم هم توان آن را بالا ببریم و هم آن را کنترل کنیم. این شیرها که به فشارشکن و یا رلیف ولو معروف هستند. بر اساس مقدار نیروی لازم برای سیستم هیدرولیک انتخاب می‌شوند. و به طور مستمر و مطمئن کنترل توان را در یونیت هیدرولیک بر عهده می‌گیرند.

اجزای تشکیل دهنده یونیت هیدرولیک و کاربرد آنها

1. پمپ هیدرولیک

قلب یونیت هیدرولیک شناخته می‌شود، و وظیفه آن به جریان انداختن سیال هیدرولیک است. پمپ هیدرولیک توسط یک محرک (گرداننده) باعث مکش سیال از مخزن نگهداری سیال و دهش آن به سمت سیستم می‌شود. این قطعه عامل ایجاد فشار در یونیت هیدرولیک نیست. عدد درج شده بر روی بدنه آن نهایت تحمل فشار قطعات بکار رفته در ساختار مدل پمپ است.

انواع مختلفی دارد، با دبی‌های متفاوت و تحمل فشارهای متفاوت. و بر همین اساس با شناخت کامل آنها می‌توانیم یک سیستم با راندمان عالی طراحی کنیم. برای طراحی یک یونیت هیدرولیک اولین قطعه‌ای که با محاسبه سرعت عملگرها انتخاب می‌شود پمپ هیدرولیک است. و مابقی قطعات و لوازم بر پایه مقدار دبی و فشار سیستم انتخاب می‌شود. اندازه مخزن هیدرولیک، سایز شیرها، توان محرک، قطر لوله کشی سیستم و خیلی موارد دیگر به این قطعه بستگی دارد.

2. محرک یا گرداننده پمپ

چند مدل متفاوت دارند از جمله موتور الکتریکی، موتور احتراق داخلی بنزینی و موتور احتراق داخلی دیزلی. بر اساس شرایط محل استفاده از یونیت هیدرولیک مدل آن انتخاب می‌شود. در مناطق مسکونی و یا صنعتی از نوع الکتریکی آن استفاده می‌شود که بسیار مقرون به صرفه‌تر است. و در مناطقی که دسترسی به برق نیست می‌توانیم از نوع بنزینی و یا دیزلی آن استفاده کنیم.

توان آن به کیلووات و یا اسب محاسبه می‌شود که بجز ضریب محاسبه آن تفاوت دیگری با یکدیگر ندارند. انتخاب توان آن برای یک یونیت هیدرولیک به مقدار دبی پمپ و فشار مورد نیاز سیستم برای انجام کار دارد. در کل شما میتوانید با یک ضرب و تقسیم ساده مقدار توان مورد نیاز را تعیین کنید. بدین شکل که مقدار دبی پمپ را در فشار سیستم ضرب کنید و بر عدد ثابت 600 تقسیم کنید.

مقدار دبی پمپ هیدرولیک* فشار سیستم/ عدد ثابت (600)= توان الکتروموتور به کیلووات

3. کوپلینگ

وظیفه اصلی این قطعه انتقال گشتاور دورانی محرک به پمپ است. و به عنوان بالشتک ضربه گیر نیز بین این دو عمل می‌کند. مانع انتقال ارتعاش آنها به یکدیگر می‌شود. و همچنین از انتقال نوسان شدید پمپ به محرک در مواقع بروز فشار ناگهانی بالا نیز جلوگیری می‌کند. علاوه بر اینها، مشکل نا همراستایی کم بین محورهای پمپ و محرک با استفاده از کوپلینگ حل می‌شود.

4. مخزن هیدرولیک

مخزن در سیستم هیدرولیک چند وظیفه دارد

 1. محل نگهداری روغن هیدرولیک مورد استفاده در سیستم
 2. دفع حرارت از بدنه و مناسب‌ترین محل نصب مبدل‌های حرارتی
 3. رها سازی حباب‌های هوا از روغن در سطح روغن
 4. جدا کردن آب و ذرات جامد از روغن به شکل ته‌نشین در کف مخزن
 5. مناسب‌ترین محل برای نصب پمپ و محرک بلوک زیرشیری و دیگر قطعات مورد نیاز سیستم

می‌توانید از راهنمائی‌های زیر به هنگام طراحی مخزن استفاده کنید

1. اندازه مخزن تابع پارامترهای زیر است

 1. اندازه جریان پمپ
 2. حرارت ناشی از عملکرد سیستم با توجه به حداکثر دمای مجاز سیال
 3. حداکثر تغییر مجاز در سطح روغن در زمان مکش پمپ و برگشت از سیستم
 4. زمان مورد نیاز برای باقی ماندن یک حجم مشخص سیال در مخزن
 5. شرایط محل نصب

2. شکل مخزن

مخازن بلند و باریک برای دفع حرارت مناسب‌ترند. و مخازن کوتاه و پهن حباب‌های هوا را سریعتر رها می‌کنند. حرارت یکی از چالش‌هایی است که به علت وجود شیرهای کنترل فشار و کنترل جهت همیشه در سیستم وجود دارد. حباب هوا نیز یکی از علت‌های خوردگی قطعات و ایجاد کاویتاسیون در سیستم است. می‌توانیم این دو مشکل را با چیدمان صحیح در ساخت مخزن به آسانی حذف کنیم.

3. نقاط اتصال لوله‌های ورود و خروج روغن

این نقاط باید بیشترین فاصله ممکن را از یکدیگر داشته و در پایین‌ترین ارتفاع نسبت به سطح روغن قرار گیرند. فاصله بابت این است که لوله‌های ورودی دارای حباب‌های هواست و نباید مجددا توسط پمپ مکش و وارد سیستم گردد. با کمی خلاقیت در چیدمان می‌توانیم این مشکل را نیز در سیستم‌های هیدرولیک برطرف نمائیم. و یا بصورت زیر عمل نمائیم.

4. صفحات جدا کننده

این صفحات برای جدا کردن ورود و خروج استفاده می‌شود. همچنین باعث استراحت روغن ورودی به مخزن می‌شود. و زمان بیشتری برای رها سازی حباب‌ها و ته نشین شدن آب و ذرات بدست می‌آید. این صفحات در سیستم هیدرولیک به صفحات موج گیر معروف هستند. بر روی این موج گیرها سوراخ‌هایی زده می‌شود که انتقال سیال از طریق این سوراخ‌ها انجام می‌شود.

5. کف مخزن

حتما به سمت شیر تخیله شیبدار باشد. تا هر چند وقت یکبار مطابق یک برنامه نگهداری، آب و ذرات جامد ته‌نشین شده را تخلیه کرد. این ذرات نباید مجددا به سیستم باز گردد. زیرا باعث تخریب و خوردگی قطعات در سیستم می‌شود. و عامل اصلی اصطکاک در بین قطعات و نشتی بین قطعات می‌شود. و باعث از کار افتادن و هزینه تعمیر و بازسازی مجدد می‌گردد.

6. دریچه تنفس

با تغییر سطح روغن در مخزن باید هوا به مخزن وارد و از آن خارج گردد. تا تعادل فشار داخل مخزن برقرار بماند. از آنجائیکه گرد و غبار نیز به همراه هوا وارد مخزن می‌شود. لذا باید دریچه سرریز روغن مجهز به فیلتر هوا باشد. این فیلتر مانع از ورود ذرات جامد معلق در هوا به مخزن می‌شود. معمولا با جایگزین کردن مقداری الیاف پنبه و یا تیکه‌ای ابر این کار به راحتی انجام می‌شود.

5. فیلتر

سبب افزایش عمر همه قطعات هیدرولیک و کارکرد مطمئن‌تر سیستم می‌شوند. هدف از کاربرد فیلتر، کاهش آلودگی‌ها تا حد مجاز تعیین شده برای یک سیستم است. تا از قطعات مختلف در مقابل فرسایش بیش از حد محافظت شود. استفاده از فیلتر با درجه جداسازی مشخص الزامی است. و باید با یک وسیله نشانگر میزان آلودگی همراه باشد تا کارایی و راندمان فیلتر همواره تحت نظر قرار گیرد.

کاربرد فیلتر مکش در یونیت هیدرولیک

قیمت یونیت هیدرولیک 

برای ساخت یونیت هیدرولیک از قطعات و لوازم مختلفی استفاده می‌شود. که هر کدام از این قطعات و لوازم دارای انواع مختلف، سایز مختلف، کیفیت متفاوت و حتی برند متفاوتی است. هر کدام از این قطعات دارای قیمتی متفاوت از دیگری است. حتی زمان خرید نیز یکی از عوامل تعیین کننده در قیمت یک یونیت است. زیرا اکثر قطعات وارداتی و به قیمت ارز روز محاسبه می‌شوند.

مهمترین این عوامل برند انتخابی برای ساخت یونیت است. و معمولا کیفیت‌های خیلی بالا از آن برندهای معتبر و معروف اروپائی و آمریکایی است با قیمت‌های بالا. هر چه یونیت دارای لوازم و قطعات مرغوب‌تری باشد کارکردی مطمئن و خرابی سیستم کمتر است. متاسفانه در بازار صنعت هیدرولیک اجناسی مشابه برند اصلی بسیار است. که حتما و باید زمان خرید دقت و توجه ویژه‌ای به این موضوع داشت.

طرز کار یونیت هیدرولیک چگونه است

همانطور که میدانید یونیت هیدرولیک یک مجموعه واحد از تمام قطعات و لوازم برای راه اندازی سیستم هیدرولیک است. پمپ یکی از این قطعات نصب شده در یونیت است که کار به جریان انداختن سیال را بر عهده دارد. و با مکش سیال آن را به سمت شیرها و یا بهتر بگوئیم بلوک هیدرولیک توسط لوله‌ها هدایت می‌کند. بر روی بلوک شیرها نصب شده و آماده انجام کار هستند.

حال کافی است که با دادن فرمان توسط برق یا تحریک دستی شیرها جهت حرکت سیال را مشخص کنیم. در این بین شیرهای کنترلی مانند کنترل فشار و یا کنترل جریان نیز نصب هستند. و سیال هیدرولیک مجددا توسط لوله‌ها و شیلنگ‌ها به سمت عملگرها هدایت می‌شود. در این مرحله عملگرها کار را انجام داده و به اتمام میرسانند. و بعد از انجام و فرمان مجدد این عمل معکوس شده و روغن مجددا به سمت مخزن هیدرولیک بر می‌گردد.

سفارش ساخت یونیت هیدرولیک به مجموعه سماهیدرو

 1. اگر اطلاعات کافی برای ساخت یونیت هیدرولیک را دارید، چند مشخصه اصلی سیستم خود را به ما بگوئید
 • دبی پمپ هیدرولیک
 • توان الکتروموتور
 • حجم مخزن هیدرولیک
 • تعداد شیرهای مورد نیاز
 • لوازم کنترل کننده فشار
 • لوازم جانبی سیستم هیدرولیک

2. ولی اگر اطلاعاتی بابت آن ندارید این اطلاعات را ما از شما می‌خواهیم

 • نوع عملگر سیستم
 • قطر داخلی عملگر برای جک هیدرولیک
 • کورس عملگر برای جک هیدرولیک
 • سرعت حرکت عملگر خطی و دورانی
 • نیروی مورد نیاز برای عملگرها
 • تعداد عملگرها
 • شرایط و محیط کاری سیستم
 • ساعات کاری سیستم هیدرولیک

روند سفارش و تحویل یونیت هیدرولیک به این مجموعه

بعد از مشاوره و تبادل اطلاعات فنی، عملکرد سیستم هیدرولیک. ما پیش فاکتوری بابت سفارش تقدیم شما می‌کنیم. و بعد از تائید هزینه ساخت، مبلغی را به عنوان پیش پرداخت بابت تهیه لوازم و قطعات پرداخت می‌کنید. بعد از پرداخت و ثبت سفارش، مشخصات یونیت و نام شخص و یا شرکت به لیست سفارشات مجموعه اضافه می‌شود. و روند ساخت از همان زمان آغاز می‌شود. پیگیری و مشاوره تا انتهای ساخت همچنان با مشتریان حفظ می‌گردد.

روند سفارش یونیت هیدرولیک

زمان تحویل یونیت هیدرولیک در این مجموعه

همیشه سعی ما بر آن بوده که تا در سریعترین زمان ممکن سفارشات را آماده و تحویل مشتریان دهیم. از این رو مخازن هیدرولیک که مشخصات آن را در بالا مشاهده می‌کنید از قبل آماده کرده‌ایم. اما در بعضی موارد ما الزاما باید بر اساس نیاز سیستمی، قطعاتی را ساخته و بر روی یونیت نصب کنیم. و ساخت این قطعات به زمان تحویل کار اضافه می‌شود. که معمولا بین 2 الی 7 روز کاری یونیت‌ها آماده و تحویل مشتریان می‌گردد.

انواع ساخت یونیت هیدرولیک در این مجموعه

1. یونیت هیدرولیک صنعتی

این مدل یونیت‌ها برای دستگاه‌های صنعتی طراحی و ساخته می‌شود. خطوط تولید، دستگاه پرس، تزریق، دایکاست، پانچ، خم و برش ورق مورد استفاده قرار می‌گیرد. و یا برای دستگاه‌هایی که نیاز به تعمیر دارند و قرار بر بازسازی و بروزرسانی دارند. و یا در اکثر موارد قرار بر تغییر کاربری آن دستگاه باشد. و بسیاری از دستگاه‌های هیدرولیک دیگر که نیازمند یونیت هیدرولیک هستند.

2. یونیت هیدرولیک بالابری

این مدل ساخت یونیت برای مصارف بالابری است که وظیفه حمل بار را برعهده دارند. متاسفانه در بسیاری موارد دیده شده که سازندگان بالابر این مدل یونیت را به جای یونیت آسانسوری می‌فروشند. این مدل بخاطر نداشتن ضریب ایمنی بالا فقط برای حمل بار استفاده می‌شود. و مهم‌ترین تفاوت این دو در استفاده از شیر هیدرولیک آن است. و مدل ارزان‌تری نسبت به آسانسوری است.

3. یونیت هدرولیک آسانسوری

ساخت این مدل، مختص به جابجایی نفر است. و شیرهای نصب شده در این یونیت از کیفیت و ضریب ایمنی بالایی برخوردار است. معمولا در این مدل یونیت هیدرولیک از الکتروموتورهای غوطه ور در روغن و از پمپ هیدرولیک اسکرو استفاده می‌شود. این مدل ساخت یونیت هیدرولیک یکی از مدل‌های کاملا بی صدا محسوب می‌شود. و به همین دلیل می‌توان آن را در منزل هم نصب و استفاده کرد.

4. یونیت هیدرولیک دریایی یا فراساحل

شرایط محیط کاری با رطوبت بالا حساسیت ساخت این مدل یونیت هیدرولیک را افزایش می‌دهد. استفاده از متریال، با کیفیت بالا یکی از ملزومات ساخت این مدل یونیت است. بعد از ساخت و آماده سازی، رنگ کاری و استفاده از چندین پوشش رنگ نیز به این حساسیت اضافه می‌کند. از جمله این یونیت‌ها می‌توانیم به یونیت سکان کشتی و بالابر تور صیادی اشاره داشت.

5. یونیت هیدرولیک برای صنعت کشاورزی، دارویی و غذایی

در صنایع کشاورزی و دارویی و حتی غذایی بهترین جایگزین سیستم پنیوماتیک است. ولی در شرایطی که به نیروی بالایی نیاز باشد امکان استفاده از آن نیست. در این شرایط باید از سیستم هیدرولیک استفاده کرد. آلودگی از طریق روغن هیدرولیک یکی از معضلاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. ساخت این مدل یونیت هیدرولیک نیاز به طراحی خاص و ساخت با ترفندهای خاص دارد.

مجموعه فنی و مهندسی سماهیدرو

توضیحات یونیت هیدرولیک SHP

یونیت هیدرولیک SHP10

حجم مخزن این مدل یونیت‌ها 10 لیتر است. کوچک ولی پر کاربرد. ابعاد کوچک این یونیت هیدرولیک نشانگر فضای محدود چیدمان لوازم و قطعات هیدرولیکی بر روی آن است. ولی براحتی می‌توان الکتروموتوری تا توان 1.5KW را بر روی درب آن جایگذاری کرد. و برای اتصال به بلوک هیدرولیک و یا شیرها باید یک خروجی از آن بگیریم. و این کار را می‌توانیم با نصب یک بوشن بر روی درب انجام دهیم.

معمولا پمپی که برای آن در نظر می‌گیریم حداکثر تا 3 لیتر بر دقیقه است. در این مدل یونیت‌های هیدرولیک بلوک و شیرها بر روی بدنه و یا میز کار اپراتور نصب می‌شود. و با شیلنگ و یا لوله به هم متصل می‌گردد. و یا زمانی که بخواهیم سیستم هیدرولیکی را با استفاده از شیرهای دستی راه اندازی کنیم. و نیازی به پمپ با دبی بیشتر از 3 لیتر نیست، هم می‌توانیم از این مدل یونیت هیدرولیک استفاده کنیم.

یونیت هیدرولیک SHP20

مخزن‌های 20 لیتر این مجموعه که ما به تعداد آنها را آماده می‌کنیم. زیرا یکی از یونیت‌های هیدرولیک پر فروش مجموعه ما است. ضخامت ورق بدنه این مدل یونیت هیدرولیک 3 میلیمتر و درب آن از ورق 4 میلیمتر برش می‌خورد. تمامی برش‌ها توسط لیزر انجام می‌شود تا دقت و کیفیت لازم را برای یک یونیت هیدرولیک استاندارد داشته باشد. تمامی جوشکاری‌ها نیز توسط استاد جوشکار و از سمت بیرون مخزن است. تا هیچگونه آلودگی داخل مخزن بخاطر ساخت غیر اصولی نداشته باشیم.

حداکثر الکتروموتور مورد استفاده 1.5kw و حداکثر پمپ آن تا 6 لیتر، یک یونیت هیدرولیک استاندارد است. و جایز نیست که از پمپ هیدرولیک با دبی بالاتر در این مدل یونیت هیدرولیک استفاده شود. زیرا اولین مشکل حرارت بیش از حد سیستم هیدرولیک است که در بهترین حالت باعث خرابی قطعات آب بندی می‌شود. پس بهتر است که برای استفاده از پمپ با دبی بالاتر از مخازن بزرگتر استفاده کنیم.

با یونیت هیدرولیک SHP20 تا چند عملگر را می‌توانیم راه اندازی کنیم؟

فضای موجود بر روی درب این مدل یونیت هیدرولیک قابلیت نصب یک شیر هیدرولیک را بصورت افقی دارد. ولی با طراحی و ساخت یک بلوک هیدرولیک می‌توانیم تا 10 عملگر را با یک یونیت هیدرولیک راه اندازی کنیم. اگر سیستم هیدرولیک ما توسط یک شیر دستی فرمان می‌گیرد. نیز می‌توان یک شیر دستی تک دسته را بر روی درب مخزن براحتی جایگذاری کرد. و یا شیر دستی را بر روی بدنه دستگاه یا میز کار اپراتور نصب کنیم. و توسط شیلنگ و یا لوله این دو را به هم متصل کنیم.

اتصال این دو یعنی یونیت هیدرولیک و شیر کنترل جریان توسط شیلنگ هیچ اختلالی در کارکرد سیستم بوجود نخواهد آورد. دور شدن یونیت هیدولیک، باعث کم شدن صدای کارکرد و یکی از مزیت‌هایی است که در این مدل ساختار است. پس نگران طراحی، نصب و راه اندازی آن نباشید. در تمامی این موارد مهمترین موضوع رعایت انتخاب دبی پمپ در این حجم مخزن یونیت هیدرولیک است. که حتما باید به این اصل دقت ویژه داشت. و با انتخاب دبی بالاتر یا باید ساعت کار کاهش پیدا کند. و یا یک سیستم خنک کاری برای این یونیت هیدرولیک در نظر گرفت.

یونیت هیدرولیک SHP30

مخزنی که می‌توان برای پمپ هیدرولیک با دبی حداکثر 9 لیتر در نظر گرفت ولی با شرایط خاص. معمولا با چند ساعت کار در روز، نه بصورت دائم کار. زیرا حرارت حتما در این مدل یونیت هیدرولیک مشکل ساز است، و باعث خرابی‌هایی می‌شود. مخزنی با ابعاد بزرگتر از یونیت هیدرولیک قبلی ولی تقریبا با همان ساختار، بجز نصب پمپ هیدرولیک بزرگتر. همان ساختار یعنی مدل نصب بلوک و یا استفاده برای شیر دستی. فقط و فقط انتخاب پمپ با دبی بیشتر.

بر روی این مدل یونیت هیدرولیک می‌توانید یک شیر دستی دو سته نصب کنید. ولی اگر قرار بر استفاده از شیر دستی با تعداد بیشتر باشد. باید شیر دستی را بر روی بدنه دستگاه و یا میز اپراتور نصب کنید. و با لوله کشی و یا شیلنگ آنها را به هم متصل کنید. استفاده از شیر دستی علاوه بر راحتی کار با سیستم باعث کاهش بسیاری از هزینه‌ها در ساخت یونیت هیدرولیک است.

یونیت هیدرولیک SHP40

40 لیتر سیال هیدرولیک حجم مناسبی برای استفاده از یک پمپ 12 لیتر برای یونیت هیدرولیک است. براحتی می‌توانید یک گلدانی به قطر 250 میلیمتر را بر روی درب مخزن نصب کنید. می‌توان الکتروموتوری با حداکثر توان 4KW را بر روی این مدل یونیت هیدرولیک طراحی کرد. این یونیت هیدرولیک را برای یک تا چندین عملگر قابل استفاده است. فقط کافیست که تعداد شیرهای کنترل جهت بر روی بلوک هیدرولیک طراحی و ساخته و بر روی مخزن نصب گردد.

برای استفاده این مدل یونیت هیدرولیک در سیستم‌هایی با شیرهای کنترل جهت دستی کافیست که تعداد شیرها مشخص شود. معمولا تا شیر دستی 3 دسته را براحتی می‌شود بر روی درب مخزن جایگذاری کرد. ولی برای شیرهای بیشتر باید شیر بر روی بدنه دستگاه و یا میز کار اپراتور نصب شود. و یونیت هیدرولیک توسط لوله کشی و یا شیلنگ‌های فشار قوی به شیرهای دستی متصل شود.

یونیت هیدرولیک SHP50

مناسب برای پمپ‌هایی با حداکثر دبی 16 لیتر و کمتر از آن. این مدل ساختار یکی از پر فروش‌های مجموعه ما هست. و همیشه به تعداد مخزن‌های این سری بصورت آماده موجود است. هیچگاه نمی‌توانیم یونیت‌ها را از قبل آماده کنیم چراکه نیاز سیستم‌های هیدرولیک با هم متفاوت است. و هر سیستم نیازمند یک دبی، یک توان الکتروموتور و تعداد عملگرهای متفاوتی است.

در طراحی سیستم هیدرولیک اولین نکته برای طراحی تعداد و حجم مورد نیاز دبی برای کارکرد سیستم است. یعنی سرعت حرکت عملگر، و یا عملگرها مشخصه اصلی تعیین پمپ برای طراحی سیستم هیدرولیک است. مرحله بعدی تعیین نیروی مورد نیاز برای انجام کار این عملگرها در سیستم است. که با تعیین آن توان الکتروموتور برای انجام کار سیستم مشخص می‌شود.

یونیت هیدرولیک SHP60

پمپ‌هایی با حداکثر دبی 20 لیتر مناسب برای جایگذاری در این مدل است. ابعاد مخزن این مدل (طول* عرض* ارتفاع) 500mm*350mm*350mm بدون احتساب لبه نشیمن‌گاه درب مخزن و پایه آن. برای قرار گرفتن یک شیر تکی سایز “3/8 و یا دو طبقه سایز “3/8 بسیار مناسب است. می‌توانیم تا 10 طبقه شیر سایز “3/8 را بصورت عمودی با ساخت بلوک ایستاده بر روی آن نصب کنیم. و تا 10 عملگر را در یک سیستمی که با دبی پمپ 20 لیتر و یا کمتر از آن است. براحتی راه‌اندازی کنیم.

این مدل قابلیت نصب یک فیلتر برگشت بر روی درب مخزن را دارد. حداکثر الکتروموتوری را که می‌توانیم بر روی این مدل مخازن ما نصب کنیم تا فرم 112 یا 4 کیلووات است. ساده‌تر بگوئیم قطر فلنج 250mm است. پمپ‌های دنده‌ای، پیستونی، کارتریج و یا اسکرو براحتی درون این یونیت قابل نصب است. بهتر است بگوئیم با حجم کمی که این مدل دارد. فضای موجود بر روی آن، امکان نصب هر آنچه که برای سیستم هیدرولیک نیاز است را بر روی خود دارد.

یونیت هیدرولیک SHP80

براحتی می‌توانیم الکتروموتوری تا توان 7.5 کیلووات را بر روی درب مخزن جایگذاری کنیم. قطر فلنج این الکتروموتور 300 میلیمتر است. حداکثر پمپی را که می‌توان جایگذاری کرد 27 لیتر در نظر می‌گیریم. معمولا برای یک چنین دبی پمپ حتما از شیرهای سایز “3/8 استفاده می‌کنیم. حداکثر طبقات بلوکی را که می‌توانیم بر روی این مدل جایگذاری کنیم تا 6 طبقه است. که برای 6 عملگر کاربرد دارد.

بر روی این مخزن امکان نصب لوازم مراقبت از سیال مانند (فیلتر برگشت) براحتی امکان پذیر است. ابعادی را که برای ساخت این مدل مخزن در نظر گرفته ایم 350*400*600 میلیمتر است. بدون احتساب لبه بالا و پایه‌ مخزن. ضخامت ورق بدنه این یونیت 3 میلیمتر و ضخامت ورق درب این یونیت 4 میلیمتر است. که توسط لیزر برش‌کاری شده و بعد از آن عملیات خم کاری روی آن صورت می‌گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 7 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.